Mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu – Night of the Jumps


NIGHT OF THE JUMPS je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. Čtvrtý podnik letošního seriálu Mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu — Night of the Jumps proběhl ve dnech 20. a 21. listopadu 2010 v Ostravské ČEZ Aréně.
V posledních letech navštívilo tyto závody více než milion diváků. Závodů se účastní celosvětová špička, jezdci z Itálie, Norska, Švédska, Ameriky. Mezi světovou elitu patří také český jezdec a miláček publika Libor „Mouka“ Podmol, který bojoval o nejvyšší stupeň, hnaný diváky a výhodou domácího prostředí.
Představila se TOP 9 freestyleru dle aktuálního žebříčku MS IFMXF: Remi Bizouard (Francie), Brody Wilson (USA), Jose Miralles (Španělsko), Rob Adelberg (Austrálie), Massimo Bianconcini (Itálie), Brice Izzo (Francie), Libor Podmol (Česká republika), Petr Pilát (Česká republika), Alastair Sayer (Botswana) + 4 piloti startující na divokou kartu a další borci. Mistrovský závod zpestřily contesty o nejlepší whip (placku) a skok do výšky.
Podruhé v ČR
byl vrcholem večera DOUBLE BACKFLIP (dvojité salto vzad) v podání amerického freestylera Scotta Murraye z Michiganu. Celou akci odstartovala Pit Party. Nouze nebyla ani o světelné a pyrotechnické efekty. Svoje umění předvedli cheerleaders, lovci autogramů mohli rozšířit své sbírky díky autogramiádě a závěr noci patřil After Party. Nabitý program, podruhé nezdařený DOUBLE BACKFLIP v ČR a pekelné polety freestyle jezdců byly zarukou, že pod střechou ČEZ arény byla opět pořádně bouřlivá atmosféra.